Lopens Ceču Rinpoče

Lopens Ceču Rinpoče piedzima 1918. gadā Butānas karaļvalstī. Desmit gadu vecumā Rinpoče kopā ar māti un divām māsām pārcēlās uz Nepālu, kur uzsāka apmācību un praksi sava onkuļa Lamas Šeraba Dordžes garīgajā vadībā. Lopens Ceču ieguva pilnīgu budisma izglītību un meditēja skarbos apstākļos Milarepas alās un svētajās vietās, kas saistītas ar Guru Rinpočes dzīvi. 1944.gadā Lopens Ceču Rinpoče satikās ar Viņa Svētību 16. Gjalva Karmapu – vienuno saviem galvenajiem skolotājiem.

Nākamajos gados Lopens Ceču Rinpoče bija viena no galvenajām figūrām praktizējošajiem Dharmu Nepālā. 1987. gadā pēc savu Rietumu skolnieku Lamas Oles Nidāla un viņa sievas Hannas aicinājuma viņš pirmoreiz apmeklēja Rietumus.

Kopš tā laika Rinpoče daudz ceļoja pa Eiropu, Amerikām un Austrāliju, sniegdams pamācības un neskaitāmas iniciācijas. Viņa vadībā tika uzcelta Kalačakras stūpa Spānijā un sešpadsmit citas stūpas Eiropā un Āzijā.

Pēdējais Lopena Ceču projekts – Apskaidrības stūpa Spānijas pilsētā Benalmadenā bija viņa aktivitātes kronis. Rinpoče aizgāja no dzīves 2003. gada10. jūnijā 85 gadu vecumā, četrus mēnešus pirms šī majestātiskā monumenta pabeigšanas. Viņa līdzjūtības neticamais spēks ir izjūtams līdz šim laikam.