Hanna Nidāla

Hanna Nidāla piedzima 1946. gadā dāņu zinātnieku ģimenē un kopš mazotnes interesējās par reliģiskas dabas jautājumiem. Tāpat kā Lama Ole, savu garīgās attīstības ceļu Hanna uzsāka hipiju kustības ietvaros, kas bija alternatīva kultūra pēc kara gados. Uzreiz pēc kāzām viņi devās medusmēneša ceļojumā uz Nepālu, kur satikās ar 16. Karmapu Rangdžungu Rigpe Dordži un kļuva par viņa pirmajiem Rietumu skolniekiem. Pēc vairākiem intensīvas budisma prakses gadiem Hanna un Ole atgriezās Dānijā, kur viņi kopā ir Dharmas pirmsākumos Rietumos. Pakāpeniski Hanna kļuva par pieprasītu tulku un uzticības personu Karma Kagju tradīcijas augstajiem lamām, un izcili pildīja šo lomu vairāk nekā 30 gadus.

Hanna Nidāla vadīja arī tulkošanas darbus, pārraugot Tibetas filozofisko un meditāciju tekstu tulkošanu Eiropas valodās, pasniedza Starptautiskajā Karmapas budisma institūtā Ņūdeli (KIBI) un palīdzēja Lamam Olem Nidālam dibināt Dimanta ceļa centrus Rietumos. Hanna aizgāja no dzīves 2007. gadā, atstājot kolosāla darba augļus un iemantojusi īpašu cieņu Rietumu skolnieku un Tibetas lamu vidū.

2014. gadā Losandželosā notika filmas “Hanna. Budisma neizstāstītā vēsture”pirmizrāde. 2016. gadā filma ieguva balvu kā labākā dokumentālā filma Londonas Starptautiskajā filmu festivālā.