17. Karmapa

Viņa Svētība 17. Gjalva Karmapa Trinlejs Thaije Dordže piedzima Tibetā 1983.gada 6. maijā. Augsta Ņingma skolas lamas Mipama Rinpočes un DečenasVangmo, kura ceļas no godājamās valdnieka Gesara Linga dzimtas, dēls, viņš pusotra gada vecumā paziņoja, ka ir Karmapa. 1994. gadā viņam kopā ar ģimeni izdevās bēgt no Tibetas vispirms uz Nepālu, pēc tam uz Indiju. Tā paša gada martā zēns ieradās Ņūdeli, kur apsveikuma ceremonijas laika Kjunzigs Šamars Rinpoče viņu oficiāli atzina par Septiņpadsmito Gjalvu Karmapu. 17. Karmapa saņema vārdu Trinlejs (Apskaidrojošā aktivitāte) Thaije (Bezgalīgais) Dordže(Nesagraujamais).

1997. gadā Karmapa Trinlejs Dordže saņēma oficiālu ielūgumu no Butānas piedalīties Topgas Rinpočes kremācijas ceremonijā. Karmapa tika uzņemts arvisu viņa titulam pienākošos goda izrādīšanu. Ceļš no Butānas robežas līdz galvaspilsētai Timphu, kas parasti aizņem trīs stundas, ilga septiņas stundas, jovisā Karmapas ceļā bija sanākuši tūkstošiem butāniešu, kas vēlējās sveicināt augsto lamu un saņemt viņa svētību. Karaliskā ģimene arī atzina Thaije Dordžipar Septiņpadsmito Karmapu.

Viņa Svētība Gjalva Karmapa ir garīgi atbildīgs par vairāk nekā 900 klosteriem un meditācijas centriem visa pasaulē, ieskaitot Starptautisko Karmapas budisma institūtu (KIBI), kurā tiek īstsenota budisma augstākās izglītības programma. Kopš 2000. gadu sākuma Gjalva Karmapa daudz ceļo pa Eiropu un ir izvērsisplašu labdarības aktivitāti vairākās Āzijas valstīs.